„Kauno diena“ – apie naują iniciatyvą

2016-12-12 - 3 minutes perskaityti

Gruodžio pradžioje didžiausiame Kauno miesto dienraštyje „Kauno diena“ pasirodė žurnalistės Marijos Jasaitienės straipsnis „Gelbėjimo ratą skęstantiems meta išplaukusieji“ – jame rašyta apie artimą mums problematiką, priklausomų asmenų šeimos dienos centro reikalingumą.

Straipsnyje pasakojama, kad ir Kauno mieste pripažinti savo priklausomybę, suvokti, kad būtina gydytis, yra sunku daugeliui ir tam kol kas ryžtasi vienetai. O juk pragaro kančias išgyvena ir girtaujančiojo ar narkotikus vartojančiojo šeimos nariams, kurie neįstengia ir negali teigiamai paveikti artimojo…

„Jie slepia savo priklausomybę, nes galvoja, kad gydydamiesi stacionare liks paženklinti visam gyvenimui. Mums reikia institucijų, kur priklausomas žmogus susipažintų su panašiais į save, išmoktų pripažinti savo problemą, kartu su konsultantais apsvarstytų savo gijimo kelią čia ir dabar“, – cituojamas mūsų priklausomybių konsultantas Gytis Jurevičius, kuris kartu su kolegomis Kauno seniūnijose konsultavo priklausomybių ligomis sergančius žmones ir jų artimuosius. „Kauno diena“ pabrėžia, kad konsultacijų paklausa buvo didžiulė.

Publikacijoje atskleidžiama ir problematika, su kuria susiduria ir priklausomybių ligų centrai – vietų trūkumas, o taip pat ir remisijos pavojai. Cituojamas ir Kauno priklausomybės ligų centro direktorius gydytojas Tautvydas Zikaras.

Ką siūlome?

Publikacijoje pabrėžiama, kad vienas svarbių išeities scenarijų – Priklausomų asmenų šeimos dienos centro įkūrimas, prie tokios išvados priėjo Kauno priklausomybės ligų centro, viešosios įstaigos „Blaivi laisvė“ ir Priklausomybių ligų specialistų asociacijos aktyvistai.

Dienos centras teiks pagalbą priklausomiems nuo alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų asmenims, taip pat jų šeimos nariams – tėvams, sutuoktiniams, vaikams. Čia jie kartu su gydytojais psichiatrais, psichologais, socialiniais darbuotojais, priklausomybių ligų konsultantais bursis į vieningą komandą, kasdien bendrai dirbančią tam, kad grįžtų į normalų gyvenimą. Tolesnis Priklausomų asmenų šeimos dienos centre besilankančiųjų tikslas – sudaryti savo elgesio kitimo planą ir tikslingai, diena po dienos, siekti jį įgyvendinti.

„Tai atsakomybės už save ir savo gyvenimą prisiėmimo pradžia: išmokti bendrauti šeimoje, tėvystės įgūdžių, bendravimo visuomenėje, atsakingai priimti sprendimus. „Jokia mama ar tėvas, priklausomas nuo psichoaktyviųjų medžiagų, negali užtikrinti vaikui visavertės globos. Dėl to priklausomų žmonių vaikai kenčia visą gyvenimą. Dienos centro tikslas – atkurti tinkamą bendravimą su vaikais, sutuoktiniu, kitais artimaisiais, nustoti juos traumuoti“, – straipsnyje cituojamas  Priklausomybių ligų specialistų asociacijos vadovas Deividas Smailys.

Pabrėžiama, kad tokiame centre jo lankytojai išmoks pažinti priklausomybę, ligos ar atkryčio simptomus ir būdus į juos reaguoti, o per bendravimą ir socialinių įgūdžių lavinimą keisis ir pačių asmenų elgesys, santykiai su vaikais.

Pilną straipsnį internete galite rasti čia.

INICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-2

 

Žymos:, , , ,