Įvyko konferencija „Nekaltų“ eksperimentų su psichoaktyviomis medžiagomis kaina. Specialistų ir tėvų vaidmuo pagalbos procese“
2024-09-23 - 3 minutes perskaitytiŠiandien Jonavoje vyko konferencija „Nekaltų eksperimentų su psichoaktyviomis medžiagomis kaina. Specialistų ir tėvų vaidmuo pagalbos procese“, kuri subūrė sveikatos, socialinių paslaugų ir švietimo specialistus, dirbančius su jaunimu ir jų šeimomis. Šis renginys buvo puiki platforma dalintis žiniomis, diskutuoti apie priklausomybių prevencijos strategijas ir įgyti praktinių įrankių kasdieniame darbe.
Konferencijoje buvo gilintasi į tai, kaip tėvai ir specialistai gali bendradarbiauti siekdami apsaugoti jaunimą nuo psichoaktyvių medžiagų vartojimo. Morgana Danielė, Seimo narė ir Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė, savo pranešime „Tėvų vaidmuo – prevencijos ašis“ akcentavo tėvų įtraukimo svarbą užtikrinant jaunimo saugumą. Diskusijos apie tėvų ir specialistų bendradarbiavimą tapo viena iš kertinių konferencijos temų.
Tačiau pranešimų svarba nesibaigė ties tėvų vaidmeniu. Valentina Demidenko, Jonavos socialinių paslaugų centro direktorė, aptarė socialinių paslaugų teikimo priklausomybės ligomis sergantiems asmenims iššūkius ir kompleksinių intervencijų svarbą. Nijolė Goštautaitė-Midttun savo pranešime „Kur kreiptis pagalbos ir ko tikėtis?“ pateikė praktinių patarimų tiek specialistams, tiek šeimoms, kaip efektyviai organizuoti priklausomybių gydymą.
Gytis Jurevičius, Priklausomybių ligų specialistų asociacijos pirmininkas, gilinosi į psichoaktyvių medžiagų prevencijos ir intervencijos galimybes jaunimo tarpe, o Rima Januškevičiūtė-Steikūnienė savo pranešime „Kaip aš pasirūpinu savimi, rūpindamasis kitais?“ kalbėjo apie specialistų, dirbančių pagalbos profesijose, perdegimo prevenciją ir sveikų ribų išlaikymo svarbą. Jos vedamos dramos terapijos dirbtuvės padėjo dalyviams praktiškai išbandyti metodus, kaip išlaikyti sveikas ribas rūpinantis kitais bei savimi.
Praktinės dirbtuvės buvo viena iš svarbiausių konferencijos dalių. Virgilijus Auga vedė užsiėmimą „Ryšių žemėlapis – asmeninių ir šeimos santykių tyrinėjimas“, kuriame buvo nagrinėjama, kaip santykių dinamikos įtakoja elgesį. Žydrūnas Stumbra vedė dirbtuves „Į kliento batus – empatijos ugdymas per realias patirtis“, kuriose dalyviai gilinosi į klientų emocijas ir patirtis. Taip pat Ievos Šimaliūtės-Gaidukevičienės vedamas pabėgimo kambarys „Operacija Clean Break“ leido dalyviams kritiškai įvertinti psichoaktyvių medžiagų prevenciją praktinėse situacijose.
Nepaisant to, kad nesugebėjome griežtai laikytis numatytos programos, tai tapo teigiamu ženklu – pranešimų temos buvo tokios gilios ir įtraukiančios, kad diskusijos vyko ilgiau nei tikėtasi. Tokia atmosfera ne tik praturtino konferenciją, bet ir leido dalyviams išsamiai aptarti rūpimas temas bei išsinešti daug naujų įžvalgų.
Tikime, kad specialistai, dalyvavę konferencijoje, išsinešė ne tik naujų idėjų ir įkvėpimo, bet ir praktinių įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti tiek savo darbe su jaunimu, tiek stiprinant savo asmeninę gerovę. Dėkojame visiems dalyviams ir pranešėjams už jų indėlį, o ateityje sieksime tobulėti ir organizuoti dar turiningesnius renginius.
Dėkojame pranešėjams ir konferencijos dalyviams!
Žymos:PLSA, Priklausomybių konsultantai, tarptautinė konferencija