Pirmadienio vakarais viename kambaryje naujoje Kauno nevyriausybinių organizacijų erdvėje Vaidoto gatvėje pradėjo rinktis specializuota savipagalbos grupė. Čia vienas kitą po psichoaktyviųjų medžiagų atsisakę palaikantys asmenys mokosi socialinių įgūdžių.

Tai – dalis Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ socialinių paslaugų plėtros srities prioriteto „Bendruomeninio tipo socialinių paslaugų tiekimo skatinimas“ iš dalies finansuojamų veiklų.

Projektą „Kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos socialinės rizikos suaugusiems asmens“, kurdama priklausomų asmenų šeimos dienos centro paslaugas, pateikė ir įgyvendina VšĮ „Blaivi laisvė“.

Savipagalbos grupės gali padėti atkurti socialinius įgūdžius

Šios srities specialistai žino, kad vienišo individo kova su priklausomybe nuo psichoaktyviųjų medžiagų, su portraukiu alkoholiui dažnai yra atskiram žmogui tiesiog nepakeliama. Štai kodėl žmonėms, kurie gydosi nuo priklausomybių, stegiamasi pasiūlyti įvairių ir skirtingų paramos ar savipagalbos  grupių. Juk žmogus dažnai būna užmiršęs, kaip nekonfliktiškai elgtis su aplinkiniais.

Atkuriant ne tik priklausomybės suvaldymo įgūdžius, bet ir mokantis iš naujo gyventi, bendraujant su empatiškais žmonėmis, kelias į reabilitaciją, sveikimą gali būti sklandesnis. Socialinių įgūdžių ugdymo grupė yra susitelkusi ir specializuojasi ties įvairių gyvenimo įgūdžių mokymu asmenims, kurie kentė nuo piktnaudžiavimo psichoaktyviosiomis medžiagomis.

„Socialinių įgūdžių grupėje stengiamės iš naujo išmokti tinkamo, socialiai priimtino elgesio. Svarbu, kad grįžtantis į normalius santykius šeimoje ar visuomenėje žmogus galėtų išbandyti tinkamo, socialaus, aplinkinių pageidaujamo elgesio būdus.

Grįžti į gyvenimą padeda grupės ir vedėjo empatija

Struktūrinio mokymo metu taikome tam tikrus metodus: modeliavimo, vaidmenų atlikimo, grįžtamojo ryšio iš grupės išlaikymo, išmokto elgesio perkėlimo. Socialinių įgūdžių grupės vedėjas yra modeliuotojas, todėl turi profesionaliai perteikti elgesį, būti draugiškas, empatiškas“, – apie savo darbą pasakojo sertifikuotas priklausomybių instruktorius, socialinių įgūdžių grupės vedėjas Deividas Smailys.

Socialinių įgūdžių grupės užsiėmimai vyko ir vyksta vieną kartą per savaitę, pirmadienį vakare ir užtrunka dvi valandas. Patogioje, jaukioje patalpoje jau susiformavo grupės branduolys, kuris stengiasi nepraleisti nė vieno užsiemimo. Prie grupės galite prisijungti ir dabar – skambinkite 8 656 31678.

Žymos:, , ,