2018 metais, vykdant “Iniciatyvų Kaunui“ vykdant VšĮ „Blaivi laisvė“ projektą „Kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos socialinės rizikos suaugusiems asmenims“ Panemunėje esančioje Nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo erdvėje pradėjo rinktis palaikomosios grupės.

Grupes subūrė ir joms vadovavo projekto partnerio – Priklausomybių ligų specialistų asociacijos konsultantai, greta esančiose patalpose konsultavę priklausomus žmones ar jų šeimos narius individualiai. Grupių lankymas – visiškai nemokamas.

Skirta priklausomiems, o taip pat kopriklausomiems asmenims

Dviejų tipų grupės, vadovaujamos sertifikuotų instruktorių Gyčio Jurevičiaus ir Deivido Smailio, čia rinkdavosi kas savaitę. Viena grupė buvo skirta sveikimo kelią pasirinkusiems priklausomiems kauniečiams, kita – jų šeimos nariams, neretai paliestiems kopriklausomybės atvejų.

Palaikomosios grupės gali ženkliai padėti  reabilitacijos keliu einantiems asmenims, taip pat žmonėms, kurie į gyvenimą grįžta po gydymo. Palaikymo grupės padeda tiek naujai atsigauti sveikstantiems, tiek susivokti tiems, kurie ilgą laiką vartojo alkoholį. Grupės taip pat teikia paramą ir empatiją, kurių reikia norint išlaikyti blaivumą.

Specialistai žino, kad reabilitacija nuo alkoholizmo  ar priklausomybės nuo kitų psichoaktyviųjų medžiagų yra nuolatinis procesas, trunkantis iš esmės visą gyvenimą. Tam reikia ilgalaikės paramos ir supratimo,  todėl palaikomosios grupės yra labai naudingos asmenims, kenčiantiems nuo priklausomybių, taip pat jų šeimoms ir artimiesiems. Grupėse žmonės atranda bendrumo jausmą, galėdami bendrauti su kitais žmonėmis, kurie patiria tuos pačius sunkumus.

Bendra problema ir palaikomosios grupės suvienija

Palaikomose grupėse nariai turi bendrą problemą, dažnai tai būna liga ar priklausomybė. Pagal pasaulinę praktiką, palaikančios grupės gali būti įvairios formos: nuo dviejų asmenų, kurie dalijasi savo patirtimi ir naujai atrastomis elgesio strategijomis iki nedidelių grupelių su 2 – 3 asmenų branduoliu, kurios renkasi bendruomenės susirinkimų kambariuose, tokiose kaip nevyriausybinėms organizacijoms savivaldybės skirta erdvė Panemunėje.

„Kartu mokomės svarbiausio – atrasti savo jausmus, iš naujo išmokti juos išreikšti ir dalinti su kitais. Ištisoms mūsų visuomenės kartoms buvo būdingas susvetimėjimas, nemokėjimas išreikšti jausmų. Daugelį tai nuvedė į priklausomybę ar kopriklausomybę. Dabar esame kartu, kad pabandyti su tuo susidoroti“, – sako palaikymo grupių vedėjas, sertifikuotas priklausomybių instruktorius Gytis Jurevičius.

Priklausomybę patiriantys kreiptis ir dabar

Lankantiems grupes užtikrinamas anonimiškumas ir konfidencialumas, nėra registruojami jokie asmeniniai duomenys. Jei jaučiate, kad alkoholis padarė jūsų gyvenimą nepakenčiamu, prie grupių galite prisijungti ir dabar – užtenka paskambinti „Blaiviai laisvei“ telefonu 8 656 31678.

Projektą „Kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos socialinės rizikos suaugusiems asmenims: priklausomų asmenų šeimos dienos centras“ iš dalies finansavo Kauno savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

Žymos:, , , , , ,