VšĮ „Blaivi laisvė“ baigė šeimoms skirtą metus trukusį Edukacijos ir socialinės gerovės srities projektą, kurį Lietuvos gyventojai parėmė per didžiausią Lietuvoje aukojimo internetu svetainę „Aukok.lt“.

Ilgalaikė VšĮ “Blaivi laisvė” iniciatyva – Priklausomų asmenų šeimos dienos centras Kaune, kuris prisidėtų prisidėti prie krizinėje situacijoje dėl priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų (pirmiausia, alkoholio) esančių šeimų ir jų narių padėties pagerėjimo.

Pagrindas – išmokti būti šeimoje naujai

Net ir sveikstantis nuo priklausomybių asmuo pirmiausia turi išmokti atkurti savo ryšius su šeima, ir tik vėliau – įsidarbinti, grįžti į visuomenę. Viskas prasideda nuo šeimos, todėl savo projektą pavadinome “Padėkite vaikams susigrąžinti tėvus”.

Kaip gerai žino Priklausomybių konsultacinio punkto darbuotojai visoje Lietuvoje, serga ne tik alkoholikas, kartu su juo serga visa šeima. Priklausomų asmenų šeimos dienos centrai Europoje padeda  gydymą nuo priklausomybių stacionare baigusiems asmenims – grįžti į socialinį gyvenimą, darbus ir šeimas; o visai priklausomo asmens šeimai – tikslingai įgyvendinti elgesio pakeitimo planą – vėl gyventi kartu, negrįžti į „uždarą ratą“.

Į pagalbą – meno terapijos užsiėmimai

Tam tikslui VšĮ „Blaivi laisvė“ nuo praėjusio pavasario rengė specialių darbuotojų  vedamus užsiėmimus, padedančius mokytis integruotis į visuomenę – bendrauti su šeima, atgauti profesinius įgūdžius arba įgyti naujus.

Net ir ne visai jaukiose patalpose Jonavos gatvėje, kurias reikėjo dar ir išlaikyti – buvo surengti išplėstiniai psichologinės terapijos, meno terapijos, terapinio darbo ar amatų užsiėmimai.

Meno terapijoje kartu dalyvauja visų šeimos kartų atstovai

Meno terapijoje kartu dalyvauja visų šeimos kartų atstovai

Jau antrus metus iš eilės VšĮ „Blaivi laisvė“ kartu su sveikstančiais lankytojais ir jų šeimos nariais puošė Šv. Kalėdoms skirtą eglutę, prie kurios blaiviai buvo pasitikti ir Naujieji metai.

Projekto šeimoms pabaiga – jau naujose patalpose

Simboliška, kad paskutinis projekto užsiėmimas – meno terapijos specialistės Saulės Buzevičienės vedamas vakaras „Spalvotas laiškas sau“ įvyko jau naujose patalpose, nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo erdvėje Panemunėje, Vaidoto g. 115.

Specialistė Saulė pristatė fraktalinio piešimo metodą, kuris padėjo įvairaus amžiaus dalyviams atrasti savyje kūrėją. Sakoma, kad tokios meno terapijos vakaras prilygsta meditacijai, kuri atpalaiduoja, nuramina ir apdovanoja stebuklo netikėtumu.

Vakaro vedėja Saulė šeimoms atskleidė formų ir spalvų reikšmes

Vakaro vedėja Saulė atskleidė formų ir spalvų reikšmes

VšĮ „Blaivi laisvė“ nuoširdžiai dėkoja kiekvienam aukojusiam, kad šis edukacijos ir socialinės gerovės projektas įvyktų sėkmingai; dėkojame visus metus su mumis buvusiai didžiausiai šalies aukojimo svetainei Aukok.lt .

Žymos:, , , , , , ,