Priklausomybių ligų specialistų asociacija pirmą kartą įgyvendino nestandartinį projektą: „Pasikalbėkime: konsultantas kavinėje“. Jo tikslas – padėti atrasti pagalbą priklausomiems ir kopriklausomiems asmenims, susiduriantiems su artimojo ar darbuotojo priklausomybe, ir priminti, jog apie problemas pirmiausia reikia kalbėtis.

Tai galimybė pasikalbėti su specialistu, nejaučiant gėdos ar graužaties jausmo, būti išgirstam ir rasti atsakymus į klausimus, susijusius su alkoholio ar kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimu. Konsultacijos – pokalbiai vyko diskretiškoje, nevaržančioje aplinkoje. O, būtent tai, dažnai leidžia rasti problemos šaknis, galimą sprendimą ar tinkamą pagalbą.

 

Analizuojant poreikį ir teikiant paslaugas pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Pasikalbėkime: Priklausomybės ligų specialistų asociacijos paslaugų teikimo kompetencijų, savanorystės ir institucinių gebėjimų stiprinimas 2020 metais“, PLSA specialistai sėkmingai parengė paslaugų organizavimo aprašą, kuriame detaliai pateikė pagalbos gavimo vietas ir sąlygas septyniose – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Marijampolės ir Elektrėnų savivaldybėse.

Pokalbiai – konsultacijos vyko 7 kavinėse, paslaugas teikė 14 specialų mokymų kursą išklausiusių priklausomybių konsultantų. Taip pat vyko „apvaliųjų stalų“ diskusijos su įvairiais specialistais iš šių savivaldybių, kurių metu aptartas ribotų laike licencijų išdavimas alkoholio prekybininkams, aktyvaus paslaugų viešinimo klausimas, tolimesni finansavimo šaltiniai dirbant su priklausomybių sukeliamu poveikiu.

PLSA specialistai inicijavo konsultantų ir klientų apklausą dėl paslaugos kokybės, naudos ir efektyvumo šiose savivaldybėse.