Išgirsti apie alkoholio poveikį – įdomu

2016-12-30 - 2 minutes perskaityti

Gruodžio mėnesį „Alano klubo“ profesionalų vedamų paskaitų ir seminarų ciklą uždarė Vytauto Didžiojo universiteto profesorės Liuda Šinkariova, vedusi paskaitą tema „ Alkoholio poveikis kūnui ir protui“.

Be to, kad yra šio universiteto Psichologijos katedros profesorė  bei VDU sveikatos psichologijos studijų programos komiteto narė, ji dirba ir Psichoterapijos konsultacijų centre gydytoja – psichiatre.

Profesorės Šinkariovos prieš šešiolika metų LSMU apgintos disertacijos tema – „Vyresnių Kauno miesto gyventojų depresiškumo ir išeminės širdies ligos bei jos rizikos veiksnių sąsajos“, ji taip pat yra knygos “Vaikų ir paauglių psichopatologija” autorė

Profesorės paskaita susilaukė įvairių kartų klausytojų dėmesio

Profesorės paskaita susilaukė įvairių kartų klausytojų dėmesio

.Savo paskaitoje profesorė Liuda gynė tezę, kad sveikatai žalingas elgesys yra vienas pagrindinių lėtinių ligų rizikos veiksnių. Jis ne tik sukelia lėtines ligas, bet ir apsunkinantis sveikimo procesą. Kita vertus, jei koreguojami rizikos veiksniai, daugeliu atveju galima išvengti susirgimo lėtine liga.

Buvo klausytojų, kurie atsisakė tikėti - kai kurie procesai yra negrįžtami...

Buvo klausytojų, kurie atsisakė tikėti – kai kurie procesai yra negrįžtami…

Prelegentė vaizdžiai parodė, kaip alkoholio vartotojas paveikia skirtingus žmogaus organus – kasą, kepenis, skrandį, širdį. Ypač daug dėmesio skirtą alkoholio pveikiui smegenims išaiškinti. Paskaitoje priminta, kad galvos smegenų žievės ir požievinių struktūrų pažeidimas stipriai paveikia asmens psichikos būklę, o tai lemia, kad  pasireiškia ir žmogaus asmenybės pakitimai. Paskaitoje aptarta ir tema, kaip alaus vartojimas paveikia (tiksliau, sutrikdo) vyrų ir moterų hormoninę pusiausvyrą.

Vakaro pabaigoje iškeltas klausimas, kas yra “sveikas” ir “saikingas” alkoholio vartojimas ir ar naudinga taip vadinama “alkoholio vienetų” metodika, jei sergant lėtinėmis kepenų, kasos, širdies ligomis ar esant genetiniam polinkiui į priklausomybę – net mažiausias alkoholio kiekis yra nesaugus.

Paskaitoje gausiai dalyvavę klausytojai, žingeidus jaunimas aktyviai dalyvavo aptarime– klausimus uždavė ne tik vakaro pabaigoje, o net paskaitos metu. Ypač domėtasi alkoholio sukeltų pokyčių esmingumu, negrįžtamumu.

Įsitikinime, kad tokia tema daliai visuomenės – tikrai įdomi. Tikimės sulaukti profesorės Liudos vizito ir kitais metais, o mes visi dar labiau pagilinsime savo žinias šioje srityje.

Žymos:,