Konsultacinis punktas atvėria duris ir Elektrėnuose

2018-04-17 - 3 minutes perskaityti

Balandis atnešė džiugias žinias Priklausomybės ligų specialistų asociacijai – mūsų metodologija patikėjo, ir atidaryti Priklausomybių konsultacinį punktą pakvietė dirbti Elektrėnų savivaldybė. Nuo šio mėnesio iki metų pabaigos Elektrėnuose bus įgyvendinamas projektas „Priklausomybės ligų ir jų sukeliamų problemų konsultacinis punktas Elektrėnams“, kuris remiamas iš savivaldybės socialinės apsaugos plėtojimo programos lėšų. 

2018 metais Priklausomybių konsultaciniai punktai veikia šalies sostinėje Vilniuje, Kaune (kur pirmasis punktas buvo įsteigtas dar prieš 2 metus) ir Kauno rajone, Klaipėdoje, Alytuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Anykščiuose ir Pakruojyje, panaudojant Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšas.

Elektrėnai – pirmasis pavyzdys, kai pagalba priklausomiems asmenims, jų šeimos nariams teikiama iš konkrečiops savivaldybės biudžeto. Tai leis ir Elektrėnuose užpildyti tuščią erdvę tarp stacionaraus gydymo nuo priklausomybių medicinos įstaigose ir šeimų, kuri neretai slepia priklausomą asmenį, nemotyvuoja jo keistis ar netgi užsiima žalinga savigyda.

Vietoj to į savivaldybę ateina konsultacinis punktas, kuris skatins motyvuoti rizikingai vartojančius alkoholį keisti žalingus gyvenimo įpročius, motyvuoti ir nukreipti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo ten, kur taikomas specialus gydymas; padės priklausomų asmenų šeimos nariams, neretai išgyvenantiems kopriklausomybę nuo vartojančio asmens.

Elektrėnų savivaldybėje PLSA vedė seminarą soc. darbuotojams, susidurianties su priklausomybių problema

Elektrėnų savivaldybėje PLSA vedė seminarą soc. darbuotojams, susidurianties su priklausomybių problema

Elektrėniškių patogumui, punktas veiks Psichikos sveikatos centro patalpose (Taikos g. 6 a) pirmadieniais, antradieniais ir ketvirtadieniais vakarais, nuo 17 iki 19 val. Prieš tai konsultantėms prašoma paskambinti ir užsiregistruoti telefonu 8 670 50451.

„Džiaugiamės, kad Elektrėnai tampa pirmąja savivaldybe, į kurią konsultavimas ateina be „centro pagalbos“, kad poreikį jaučia ir supranta pats miestas. Dar vienas pirmasis žingsnis – konsultantės dirbs ne tik Elektrėnų miesto centre, bet ir vyks į bendruomenes, seniūnijas“, – apie naujų asociacijos darbų pradžią sakė jos pirmininkas Gytis Jurevičius.

Priklausomybių konsultaciniai punktai veikia pagal daugelyje Europos šalių išbandytą, mokslu paremta metodiką. Artimiausia geografiškai Lietuvai tokia šalis – kaimyninė Lenkija, kurioje Lenkijos valstybinės su alkoholiu susijusių problemų sprendimo agentūros (PARPA) dėka jau 20 metų tokie punktai veikia kiekvienoje gminoje (seniūnijoje), iš viso –  per 2 tūkst. punktų.

Projektas „Priklausomybės ligų ir jų sukeliamų problemų konsultacinis punktas Elektrėnams“ yra finansuojamas Elektrėnų savivaldybės.

Daugiau informacijos apie tai – Elektrėnai.lt 

Žymos:, ,