Svečiuose – knygos „(Ne)pasmerkti“ autoriai

2018-06-19 - 3 minutes perskaityti

Birželio 18 dienos popietę į naujo Visuomeninių organizacijų bendradarbiavimo centro salę Priklausomybės ligų specialistų asociacija savo narius ir svečius pakvietė susitikimui su knygos „(Ne)pasmerkti: apie priklausomybę, ko priklausomybę ir sveikimo kelionę“ autoriais.

Naujoje salėje klausėmės knygos "(Ne)pasmerkti" autorių kun. Dvarecko ir dr. Andrejauskienės

Naujoje salėje klausėmės knygos „(Ne)pasmerkti“ autorių kun. Dvarecko ir dr. Andrejauskienės

Iš Vilniaus atvyko Visų Šventųjų parapijos kunigas rezidentas, priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas kun. Kęstutis Dvareckas ir gydytoja psichiatrė su daugiau nei 20 metų stažu priklausomybių srityje, ambulatorines Minesotos programos taikymo dirbantiems ir besimokantiems asmenims pradininkė dr. Vilma Andrejauskienė.


Kunigas Dvareckas pristatė savo ir tuometinio portalo „Bernardinai.lt“ vyr. redaktoriaus Andriaus Navicko siekius išleisti aiškiai, suprantamai apie priklausomybes kalbančią knygą. Darbas pradėtas tais laikais, kai apie priklausomybes galėjai rasti tik profesiniu žargonu parašytą ar fragmentišką medžiagą.


Pratęsė „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ darbą


Knygos sudarytojas pajuokavo, kad ilgiausiai buvo užtrukta prie pavadinimo, nes geriausias jau buvo parinktas 2012 metais sudarytai „Bernardinai. lt“ leidyklos knygai „Sutemos tirščiausios prieš aušrą. Apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią“. Jos 3 tūkst. tiražui „išsivaikščiojus“ buvo reikalinga nauja knyga. 

Knygos apie priklausomybę poreikis ir tiražas išties įspūdingas

Knygos apie priklausomybę poreikis ir tiražas išties įspūdingas


Pirmoje knygos dalyje „Ligos pelkėje“ pasakojama apie priklausomybės ligas (ne tik apie priklausomybę nuo alkoholio bei narkotikų, bet ir nuo lošimo ar interneto) ir tai, kaip į jas įtraukiama visa šeima. Prie šio skyriaus ypač prisidėjo gydytoja psichiatrė Vilma Andrejauskienė.


Antroje dalyje „Vilties kelyje“ – taip pat ne tik priklausomų asmenų, bet ir jų artimųjų liudijimai apie viltį ir žengimą sveikimo keliu. Kunigas Kęstutis priminė, kad reikėjo ir buvo tikrai nelengva atrinkti įtaigiausius liudijimus, nes iš jų galėjo susidaryti nemažas tomelis.


Visiškai naujai ––atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus forma – parašyta trečioji knygos dalis „Klausimai-Atsakymai“. Ir tai ne tik ligos mechanizmo paaiškinimas, bet ir krikščioniškosios teologijos aspektus paliečiantys klausimai, pavyzdžiui: „Ar priklausomybė – nuodėmė?“. Į šiuos klausimus autoriai atsakė tokių moralinių autoritetų, kaip popiežius Jonas Paulius II, žodžiais.

Svečiai ir reagavo į klausimus, ir provokavo, ir skatino susimąstyti

Svečiai ir reagavo į klausimus, ir provokavo, ir skatino susimąstyti


„(Ne)pasmerkti: apie priklausomybę, ko priklausomybę ir sveikimo kelionę“ autoriai priminė – kad gerai pažįstame priklausomybę, atrodo tik pirmaisiais sveikimo metais. Vėliau kyla vis daugiau klausimų ir permąstymų poreikis, kurio geras pakeleivis – tokia spausdintinė knygą, kaip „(Ne)pasmerkti“.


Garbinga misija – mokyti žmogų padėti pačiam sau


Susitikimą pratęsė Priklausomybės ligų specialistų asociacijos konsultantams skirtas uždaras seminaras, vedamas gyd. Andrejauskienės, kurio metu iš praktinės pusės kalbėta apie paveikiausius kelius ir metodus, padedančius žmonėms rasti kelią sveikimo link. 

Žymos:, , , ,