Rugsėjo 18 dieną mūsų asociacijos delegacija, kurią sudarė Priklausomybių ligų specialistų asociacijos (PLSA) pirmininkas,  Gytis Jurevičius; PLSA valdybos narė, laikinai einanti Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorės pareigas Aurelija Čepulytė ir PLSA Etikos priežiūros komisijos pirmininkė, konsultantė Jolanta Laukytė lankėsi Vilniuje, LR Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Ministerijoje įvyko susitikimas su Sveikatos apsaugos viceministru Algirdu Šešelgiu, ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Audrone Astrauskiene. Susitikime taip pat dalyvavo Respublikinio priklausomybių ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė.

Ministerijoje buvome išklausyti

Susitikimo metu pasidžiaugta, kad vyksta tarpinstitucinis dialogas tarp mūsų asociacijos, ministerijos ir priklausomybių konsultantų paslaugų teikimą koordinuojančių visuomenės sveikatos biurų. Priklausomybių specialistai pasidalino gerosios patirties pavyzdžiais.

Tuo pat metu buvo išsakyti ir tam tikri nuogąstavimai dėl ydingų praktikų, perkant konsultavimo paslaugas per Visuomenės sveikatos biurus tokiose srityse, kaip sutarčių sudarymas, paslaugų pirkimas ir kokybės užtikrinimas. Asociacija su apgailestavimu pasidalino pavyzdžiais, kai kai kuriose savivaldybėse sveikatos biurai teigė teikiantys priklausomybių konsultantų paslaugas, tačiau realiai… jos nebuvo teikiamos iš viso!

Dalijomės ir savo pasiūlymais

Priklausomybių ligų specialistų asociacijos atstovai su ministerijos tarnautojais pasidalino praktine sutarčių su Visuomenės sveikatos biurais patirtimi. Pateikėme pasiūlymą dėl rekomendacinės paslaugų pirkimo sutarties formos parengimo – tai dar labiau palengvintų konsultantų paslaugų reglamentavimą ir patį konsultantų darbą.

Dalyviams bendrai sutarus, nuspręsta dialogą dėl kokybiško konsultavimo tęsti ir ateityje.

Žymos:, , , , ,