Baigiantis vasarai, rugpjūčio 21 dieną, jaukioje ir patogioje Kazlų Rūdos bibliotekos salėje įvyko Priklausomybių ligų specialistų asociacijos šios savivaldybės socialiniams darbuotojams, o taip pat NVO, verslo įmonių žmogiškųjų išteklių atstovams skirtas seminaras „Priklausomybių ligos, galimybės padėti ir konsultacinio punkto – kabineto veiklos metodika“.

Seminaro pasveikinti užsuko ir Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius, įžanginėje kalboje pabrėžęs priklausomybių problemos ir būdų joms spręsti paieškos aktualumą.

Priklausomybių ligų specialistų asociacijos seminare sveikinimo žodį tarė Kazlų Rūdos meras Vytautas Kanevičius

Priklausomybių ligų specialistų asociacijos seminare sveikinimo žodį tarė Kazlų Rūdos meras Vytautas Kanevičius

Kazlų Rūda jungsis prie 10 savivaldybių, kur jau veikė konsultaciniai punktai – kabinetai

Tai – dar viena savivaldybė (be 9 dalyvaujančių VVSSF remiame projekte ir Elektrėnų), kuri susidomėjo Priklausomybių ligų specialistų asociacijos konsultacinio punkto steigimo galimybėmis, nauda ir praktiniais darbo aspektais.

Gytis Jurevičius, sertifikuotas priklausomybių ligų instruktorius ir PLSA pirmininkas, susirinkusiai auditorijai kalbėjo apie priklausomybę kaip ligą pagal PSO patvirtintą Tarptautinę ligų klasifikaciją (ICD) bei mokslu pagrįstus būdus atpažinti priklausomybę (AUDIT, AUDIT+, CAGE, SAV). Pristatyta ir darbo, konsultavimo planavimo konsultaciniame punkte – kabinete metodika, atsižvelgianti į mokslu pagrįstus žmogaus elgesio kaitos etapus.

Priklausomybių ligų sertifikuotas instruktorius Deividas Smailys Kazlų Rūdos auditorijai pristatė esminį punkto praktinio darbo metodą – motyvacinį interviu. Specialistas taip pat kalbėjo apie atskirais atvejais efektingą metodą – krizinę intervenciją į priklausomą asmenį, kurio sėkmei būtina sutekti konsultanto, šeimos, bendruomenės atstovų pastangas.

Efektyvi komunikacija turi pasiekti visą bendruomenę

Priklausomybių ligų specialistų asociacijos atstovas, dirbantis su sklaida Jonas Oškinis pabrėžė, kad informacija apie konsultacijos galimybę turi pasiekti visą bendruomenę, o ne tik krizę patiriančias šeimas. Akcentuota, kad į kabinetą ateinantis žmogus nori ir turi būti tikras, kad apie jo ar jos apsilankymą nesužinos visas miestas. Svarbu, kad ir jo ar jos noro keistis nelydėtų Lietuvoje vis dar dažnas „etikečių klijavimas“ (stigmatizacija).

Seminaro dalyviai Kazlų Rūdoje gausiai rinkosi ir į rytinę, ir popietinę renginio dalį.

Seminaro dalyviai Kazlų Rūdoje gausiai rinkosi ir į rytinę, ir popietinę renginio dalį.

Diskusijose, kuriose buvo itin daug praktinių pavyzdžių „tiesiai iš gyvenimo“, ypač aktyviai dalyvavo Kazlų Rūdos socialinę sferą gerai žinančios darbuotojos – Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Judita Simonavičienė bei savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Loreta Urbštienė.

Seminaras buvo surengtas įgyvendinant Kazlų rūdos savivaldybės Sveikatos rėmimo specialiosios programos remiamą projektą „Pasirengimas Priklausomybių konsultacinio punkto Kazlų Rūdoje įkūrimui ir nuolatinei veiklai“.

Pagal šį projektą, nuo rugsėjo Kazlų Rūdoje prasidės ir konsultanto Remigijaus Balčiūno vedamos konsultacijos priklausomiems asmenims ir jų šeimos nariams, dėl jų bus galima susitarti ir telefonu 8 657 41695.

Žymos:, , , , ,