2020 m. pirmąjį birželio savaitgalį Kėdainių rajone esančioje sodyboje „Gojus“  mokymais 15-ai PLSA konsultantų prasidėjo naujas organizacijos projektas „Pasikalbėkime: Priklausomybių ligų specialistų asociacijos paslaugų teikimo kompetencijų, savanorystės ir institucinių gebėjimų stiprinimas“.

Šį projektą nacionalinių nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo programos rėmuose iš dalies finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

"Pasikalbėkime" - PLSA mokymai Kėdainių rajone

Mokymų pradžioje konsultantai susipažino su savanoriavimo kavinėse principais

 

Projekto ilgalaikis tikslas – prisidėti, kad visoje Lietuvoje pagal ilgalaikę metodiką ir įtvirtintas kompetencijas būtų padedama priklausomiems žmonėms mažinti vartojimą ar visai atsisakyti alkoholio, o taip pat prisidėti prie alkoholio žalos asmenims ir visai visuomenei mažinimo bei efektyvesnio savivaldybių lėšų šiai sričiai panaudojimo.

 

Akcija „Pasikalbėkime“ pirmiausia vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje ir Elektrėnuose

 

Pagal projekto uždavinius, projektą šiais metais sudarys dvi dalys – vasarą savanoriai konsultantai 7 Lietuvos miestuose rengs akciją „Pasikalbėkime: konsultantas kavinėje“.

Rudenį visoje šalyje vyks politikams, NVO ir savivaldybių atstovams skirti tiksliniai seminarai „Pasikalbėkime apie priklausomybę su politiku“.

 

Mokymais siekta tobulinti motyvacinio interviu įgūdžius

 

Stipresnius pagrindus naujai paslaugai – žemo slenksčio konsultacijai socialinėse kavinėse padėti padėjo šie mokymai, kuriuos vedė ir apie motyvacinį interviu žiniomis dalijosi Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) psichologas Andrius Lošakevičius.

 

Motyvacinio interviu mokymus vedė psichologas Andrius Lošakevičius

Vilniaus universiteto dokt. Lošakevičiaus išdėstytą medžiagą pildė praktiniai užsiėmimai

 

Numatoma, kad pagrindinė akcijos „Pasikalbėkime: konsultantas kavinėje“ dalis prasidės liepos mėnesį.

Žymos:, , , , , , , , , , , ,