Gruodžio 14 d., ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje (Laisvės al. 96) įvyks tarptautinė metodinė konferencija „Priklausomybių konsultantai Lietuvoje: iššūkiai, poreikis, galimybės”.

Konferencija skirta Priklausomybės ligų specialistų asociacijos projekto „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ startui. Šį projektą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, administruojamas LR Sveikatos apsaugos ministerijos.

Į konferenciją rinksis šalies Prezidentūros, LR Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos (NTAKK) atstovai bei gausūs svečiai iš šalies savivaldybių.

Pirmasis Priklausomybės ligų konsultavimo punktas – Kaune

Konferencijoje savo patirtį pristatys Kauno savivaldybės atstovai, kur pirmasis visuomeninės organizacijos įkurtas Priklausomybių ligų konsultavimo punktas startavo Gričiupio seniūnijoje.

Priklausomybių ligų specialistų asociacijos atstovai papasakos, kaip sėkmingai veikia šis pagalbos priklausomiems asmenims ir jų šeimoms modelis, jau antrus metus iš dalies finansuojamas savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“.

Dalyvaus vienas žymiausių kaimyninės Lenkijoje priklausomybių specialistų

Specialiai į konferenciją atvyksta vienas iš žinomiausių Lenkijos priklausomybių ligų specialistų, daktaras psichiatras Bogdanas Voronovičius ( dr. Bohdan Woronowicz), kuris pasidalins daugiau kaip 30 metų priklausomybių terapeutų ir konsultantų rengimo patirtimi kaimyninėje šalyje.

Šiandien daktaras Voronovičius yra  Lenkijos valstybinės Akoholio problemų sprendimo agentūros (PARPA) direktoriaus priklausomybių gydymo tematikos patarėjų grupės narys, o taip pat yra fondo „Zależni-Nie-Zależni“  („Priklausomi-Ne-Priklausomi“) prezidentas.

Dr. Bogdanas Voronovičius vadovauja ir privačiam priklausomybių konsultacijų centrui AKMED.

Dr. Bogdanas Voronovičius vadovauja ir  priklausomybių konsultacijų centrui AKMED.

Bogdanas Voronovičius pagalbą pacientams, sergantiems priklausomybių ligomis, pradėjo teikti dar 1969 metais ligoninėse prie Opolės ir Varšuvos, taigi, yra sukaupęs arti 50 metų patirtį šioje srityje. 1975 metais jis dalyvauja įkuriant pirmąjį Lenkijoje bei visoje Rytų ir Vidurio Europoje psichoterapinį priklausomybės nuo alkoholio gydymo padalinį, dirbdamas Psichiatrijos ir neurologijos institute Varšuvoje.

XX a. 9 dešimtmetyje ponas Voronovičius lankėsi priklausomybių ligų gydymo centruose bei klinikose Jungtinėse Valstijose. Iš ten jis vienas pirmųjų į Vidurio Europą atsivežė tuomet naujus alkoholizmo gydymo metodus, tokius kaip plačiai žinoma Minesotos programa.

Kaip tik todėl 1989 metais daktaras Bogdanas buvo pakviestas padėti kuriant Stepono Batoro fondo Švietimo priklausomybių tematikos komisiją. Netrukus po to – Regioninę programą kovai su alkoholizmu ir narkomanija Vidurio Europoje ir Centrinėje Azijoje.

Jam teko skaityti paskaitas ir ugdyti specialistus įvairiausiose šalyse – nuo Baltijos šalių iki Centrinės Azijos ar Tolimųjų Rytų. Be to, jis yra daugiau kaip 200 metų straipsnių ir populiarių knygų, kurios išverstos į rusų bei kitas kalbas, autorius.

Konferenciją pabaigs atvira ir nešališka diskusija

Paskutinės konferencijos ir daktaro Voronovičiaus vizito valandos bus skirtos diskusijai apie aktualiausias priklausomybių sukeliamus iššūkius visuomenei bei efektyviausius būdus juos spręsti.

Numatoma, kad į diskusiją įsijungs ir sertifikuoti Priklausomybių ligų specialistų asociacijos konsultantai, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gyd. anesteziologas-reanimatologas dr. Robertas Badaras, Respublikinio priklausomybės ligų centro vadovas gydytojas psichiatras Emilis Subata, kiti priklausomybių tematikos Lietuvoje praktikai.

Visą konferencijos programą galite rasti čia.

Žymos:, , , , , ,