Apie priklausomybes jaunimo tarpe – iš praktiko

2017-04-30 - 1 minutė perskaityti

Balandžio 25 d. Priklausomybės ligų specialistų asociacijos kvietimu “Alano klube” viešėjo su jaunimo grupėmis daugiausia dirbantis  Kauno apskrities priklausomybės ligų centro Psichologinės-socialinės reabilitacijos sektoriaus socialinis darbuotojas Darius Rauktys.

Ruošiantis ir rengiantis naujiems projektams, mums rūpėjo ne iš vadovėlių išgirsti apie jaunosios kartos ir priklausomybių santykį, elgesio būdus, kontakto užmezgimo ir palaikymo galimybes.

Partirtimi dalijosi patyręs KAPLC socialinis darbuotojas Darius Rauktys.

Partirtimi dalijosi patyręs KAPLC socialinis darbuotojas Darius Rauktys.

Darius Rauktys papasakojo apie tarp mūsų jaunimo, čia ir dabar paplitusias priklausomybes bei pabrėžė, kad ne visada alkoholis tarp jų užima pirmąją vietą.

Socialiniu darbuotoju su 12 – 17 metų jaunuoliais dirbantis specialistas pristatė jų elgesio ir mąstymo modelius, tipišką elgesį grupėje, santykį su šeima.

Buvo pabrėžta, kad priklausomybės ligų specialistai, socialiniai darbuotojai turi mokėti specifiškai bendrauti su jaunimu, kad įgauti jų pagarbą bei padėtų pasiekti sveikimo rezultatų.

Susitikimo metu buvo aptarta, kokios kliūtis dabartinėje pagalbos priklausomybėmis sergantiems sistemoje (ar tiesiog pasitaikantis abejingumas, takto nebuvimas) kliudo pasiekti dar geresnių rezultatų jaunimo tarpe.

PLSA nariai, kiti susitikimo dalyviai galėjo prelegentui užduoti klausimų ir susilaukė tiesų, “žemiškų” atsakymų – jie mums neabejotinai pravers ateityje.

Žymos:, , , , , ,