Stipriname ryšius su bendraminčiais Lenkijoje

2016-12-28 - 1 minutė perskaityti

Gruodžio mėnesio pradžioje aktyvių „Alano klubo“ narių grupė viešėjo Palenkės vaivadijos Augustavo mieste.  Surengėme ir susitikimą su vietos abstinentų klubo „Tęcza“ įkūrėjais ir dabartiniais nariais.

„Alano klubas“ kelionėje aplankė daugiakultūrinį centrą Česlovo Milošo jaunystę menančioje Krasnagrūdoje, Seinų ir Vygrių vienuolynus, didžiausios Šiaurės Lenkijoje magnatų pilies Dauspudoje griuvėsius, o sekmadienio vakarą savo autobusiuką parkavome Augustave.

Augustavas – miestas prie Mėtos upės ir Augustavo kanalo, šiandien turi apie 30 tūkst. gyventojų – tiek, kiek Kėdainiuose ar Telšiuose.

Abstinentų klubas "Tęcza" Augustave, Ks. Skorupki gatvėje

Abstinentų klubas „Tęcza“ Augustave, Ks. Skorupki gatvėje

Vietos abstinentų klubas „Tęcza“ („Tenča“, arba „Vaivorykštė“) įsikūręs adresu Skorupki 6. Klubas nuomoja patalpas pagal sutartį iš vietos „Caritas“, nes taip išeina pigiau.

Klubo veteranai prie arbatėlės papasakojo, kad Lenkijoje pirmuosius abstinentų klubus dar prieš 30 metų įkurti ragino gydytojai – psichoterapeutai, kad nustoję vartoti alkoholį turėtų kuo užsiimti.

Su bendraminčiais bendravome prie arbatos puodelių

Su bendraminčiais bendravome prie arbatos puodelių

Šiandien patalpas iš klubo nuomoja vietos AA savipagalbos grupė, paramos ir Al-Anon grupės; moterys vieną vakarą per savaitę gali ko-priklausomybės ar kitais klausimais susitikti su psichoterapeute.

„Alano klubo“ nariai su Lenkijos atstovais aptarė ir kitus aktualius klubui klausimus bei pakvietė būtinai pasisvečiuoti ir Kaune.

Žymos:, , ,