Protmūšis – efektyvi integracijos forma

2016-12-31 - 1 minutė perskaityti

Visą 2016 m. pirmą pusmetį ketvirtadieniais „Alano klube“ vyko savitas, adaptuotas protmūšis – viktorina „Savas žaidimas“, į kurį aktyviai įsitraukė beveik dvi dešimtys žaidėjų.

„Savas žaidimas“ buvo rengiamas remiantis geriausiomis žaidimų „Jeopardy“ (JAV, Didžioji Britanija) ir „Svoja igra“ (Rusija, Ukraina) tradicijomis. Atsakymų eilė buvo nustatoma, paspaudžiant skambučio mygtuką.

"Savame" protmūšyje pirmas atsakinėja greitesnis

„Savame“ protmūšyje pirmas atsakinėja greitesnis

Protmūšis – populiari įvairaus amžiaus jaunimo tarpe šiuolaikinės Lietuvos pramoga, tačiau „Alano klubo“ administratoriai ir laisvalaikio organizatoriai siekė parodyti, kad jis nebūtinai turi vykti alaus bare.

Žaidėjams nuo rugpjūčio iki gruodžio buvo užduodami klausimai Lietuvos ir užsienio istorijos, žymių žmonių biografijų, kino, meno ir muzikos temomis.

Kūrybiškam mąstymui skatinti buvo sukurti teminiai klausimai „Atspėk pagal receptą“ ar „Gimę Naujausiais metais“.

Į „Savą žaidimą“ edukaciniais tikslais buvo įterpiama ir klausimų, susijusių su blaivyste ar  padedančių pažinti priklausomybių simptomus.

Pasak priklausomybių konsultantės Virginijos Blaževičienės, tokie portmūšiai ir viktorinos skatina psichoaktyviųjų medžiagų atsisakusius žmones būti aktyvesniais, pasijusti pilnaverčiais, iš naujo atrasti mąstymo ir pažinimo džiaugsmą.

„Savo žaidimo“ apdovanojimus – organizatorių nupirktas  knygas gavo ne vienas „Alano klubo“ lankytojas.

Žymos:, , ,