Netikėtas svečio iš Čikagos vizitas „Alano klube“

2016-09-23 - 3 minutes perskaityti

Vieną gražią rugsėjo popietę Alano klubą netikėtai aplankė Scott iš Čikagos (Ilinojaus valstija, JAV), kuris jau nuo 1984 metų yra organizacijos „Alcoholics Anonymous“ (AA)  narys, o jo „12 žingsnių“ programos stažas – 12 metų. Svečias iš Amerikos papasakojo, kad tuo pačiu jis  yra kelių Alano klubų Čikagoje narys.

Dalindamasis asmenine patirtimi klube, pagrindinį dėmesį jis skyrė 12 žingsnių programai ir jos reikšmei sveikstančio alkoholiko gyvenimui. Pokalbio pabaigoje jis pasidalino savo žiniomis apie Alano klubus JAV. „Amerikoje laikoma, kad AA ir Alano klubas savo esme yra tas pats, netgi Alano pavadinimas iš Alcoholics Anonymous (AA) yra kilęs“ – pasakojo svečias.

Alano klubas šalia Čikagos

Alano klubas šalia Čikagos

„Mes išsilaikome patys, nors ieškome ir rėmėjų. Pirmiausia, renginiai būna mokami. Antra, prisideda  nario mokestis. Mano „Alano“ klubo narystė tekainuoja 60 JAV dolerių per metus. Kiekvienas klubo narys (jų būna 40 – 80, priklausomai nuo klubo), turi savo raktą nuo klubo ir jame jis gali rasti visą dieną vykstančius AA susirinkimus bei kitą veiklą.

Paprastai JAV kiekvienas miesto rajonas turi po vieną klubą. Šie susirinkimai skelbiami Alcoholics Anonymous (AA) susirinkimų sąrašuose, netgi išskiriami atskirai. Tai – puikus būdas pritraukti naujų narių“, – pasakojo svečias ir net parodė kvietimų, skrajučių pavyzdžių.

onedayatatime

 

 

„Jūsų atveju aš matau puikią galimybę dirbti su jaunimu. Alano klubai dažnai kviečia ir kitas draugijas – Al-Anon, Alateen, SAV, kai kurie priima Narcotics Anonymous (NA) narius ir t.t. Be susirinkimų,  mėgstame kartu pažymėti šventes – joms taikoma atskira kainodara, vyksta loterijos. Amerikoje taip pat rengiame „Alano klubo“ renginius ir už klubo ribų“, – kolega iš Amerikos Scott negailėjo naudingų patarimų ir mūsų veiklai.

Pasak tinklapio „Alanoclubs.org„, Amerikoje Alano klubai atlieka daugelį funkcijų – tai  ir informacijos apie alkoholizmo ir priklausomybės ligas infocentras; reguliarių savipagalbos grupių susitikimo vieta; būstinė, kur teikiamos socialinės pagalbos; vieta, kur vykdoma rekreacinė veikla padedanti pasveikti nuo priklausomybės; kontaktinis punktas asmenims, ieškantiems paramos… ir visa tai – ne pelno siekianti įmonė, išgyvenanti tik iš savo narių ir visiškai finansuojama iš aukų ir smulkios prekybos.

INICIATYVOS-KAUNUI-LOGO-2