Dalyvavome vaikų globos pertvarkos sėkmės pristatyme prezidentei

2017-01-28 - 2 minutes perskaityti

Praėjusį penktadienį, sausio 27 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kauno vaikų gerovės centre „Pastogė“, kur susitiko su miesto vadovais, vaikų globėjais ir mumis, nevyriausybinių organizacijų atstovais, su tikslu aptarti socialinio saugumo situaciją ir vaikų globos pertvarką. 

Išvyka įvyko tuo metu, kai visą šalį sukrėtė tragedija Kėdainiuose – mirė, kaip įtariama, žiauriai motinos ir patėvio sumuštas 4 metų berniukas. Prezidentė domėjosi, kaip Kaunui pavyko rasti alternatyvias globos formas vaikų namams, galimybes padėti probleminėse šeimose augantiems vaikams, kurti socialiai saugią aplinką.

Pasak oficialios statistikos,  Kaune socialinės rizikose šeimose auga 575 vaikai – tik 1,1 proc. visų miesto vaikų, kai, pavyzdžiui, Zarasuose – net 10 procentų, o vidutiniškai Lietuvoje 5,6 proc. vaikų.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis džiaugėsi, kad miestas buvo teigiamai įvertintas ir apsisprendęs tęsti pradėtus darbus.

Dalyvavę VŠĮ „Blaivi Laisvė“ ir  Priklausomybių ligų specialistų asociacijos atstovai jaučia savo veikimu prisidedantis, kad Kaune tėvai būtų grąžinti vaikams, o vaikai nebūtų atskirti nuo tėvų. Juk akivaizdu, kad daugumoje atveju problema ir atskirties nuo vaiko pradžia yra ne kas kitas, o tėvų priklausomybės.

2016 metais Priklausomybių ligų specialistų asociacija ne tik įvykdė sėkmingą konsultacijų priklausomybių nuo psichoaktyviųjų medžiagų punkto įsteigimo projektą, kurį parėmė Kauno savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“. Ne mažiau svarbus buvo tarpusavio supratimas ir bendravimas su savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komitetu, Socialinių paslaugų šeimai centru ir tokiais socialiniais partneriais, kaip prezidentės lankytas vaikų gerovės centras „Pastogė“.

Prezidentės nuomone, Kauno patirtį ieškant alternatyvių globos formų galėtų perimti ir kitos savivaldybės, nes tokių procesų kaip vaikų globos pertvarka sėkmė yra savivaldybių rankose.

Mūsų pasiekti rezultatai skatinant socialinės rizikos šeimų narius ieškoti atsisakyti priklausomybių – taip pat pasiteisinęs būdas siekti padėti vaikams. Tikimės ir 2017-aisiais toliau sulaukti Savivaldybės,  ir Vyriausybės paramos ir mūsų pradėtiems darbams, ir naujoms iniciatyvoms grąžinti tėvus į šeimą – pirmiausia, plėtojant priklausomų asmenų šeimų dienos centrą.

Žymos:, , , ,